TESTUJEME Fitness náramek

Rozhodli jste se pro změnu. Jídelníček máte vytištěný, zásoby nakoupené a osobní váhu připravenou v ložnici. Teď ještě trochu pohybu, abyste zvýšili efekt hubnutí. Chcete přece lepší zdraví a tělo, který se nezadýchá, když vyjdete menší kopeček. Jenže někdy se vám po celém dni už nic nechce.

V takovou chvíli by se hodil parťák, který vám řekne: „Ještě pojď ven, slíbila sis 10.000 kroků!“ nebo „Už zpomal, spala jsi málo. Všeho nech a odpočiň si.“ nebo „Jasně, že jeden kousek čokolády můžeš, podívej, kolik jsi dnes dokázala spálit.“ To by bylo bezva, co říkáte? V tom případě se vám bude skvěle hodit fitness náramek.

 

Jaký fitness náramek vybrat?

Trh je nasycen až přesycen. Při výběru jsem věděla, že nehledám nic superhyperturbo, ale také ne pouhý krokoměr s páskem z umělé hmoty. Zaměřila jsme se na kvalitnější výrobky, které zvládnou měřit čas, kroky/kilometry, spalování, analyzují kvalitu spánku a dobu aktivity. Také jsem chtěla zjistit, jestli ho opravdu potřebuji. Kde kdo o tom básní, ale aby to pak neskončilo jen s obdivným: „Jééééé, ty máš fitness náramek, hmmmm…“ (i když to má taky svojí hodnotu, věřte mi). Zkrátka bylo nutné i vědět, zda je fitness náramek opravdu užitečný a neskončí po pár dnech či týdnech někde v zásuvce.

Pro testování jsem si vybrala Garmin Vivofit 3, Beurer AS 80C a Beurer active AS 87.

Test fitness náramky | Zhubni chytře

Náramek funguje jednoduše. Nosíte ho a on sbírá data, která můžete průběžně sledovat přímo na displeji náramku. Širší vyhodnocení a porovnání jednotlivých dní zobrazíte v telefonu v příslušné aplikaci. K chytrému náramku tedy potřebujete chytrý telefon (a v něm chytrou aplikaci ?). Poradila jsem si po svém a proto jako první přišel domů Pan chytrý (telefon). Mezi námi, stačil by i stávající počítač s instalací příslušného software zdarma, protože synchronizaci dat stejně děláte jen jednou denně, ale já to pojala moderně a akčně.

Pokud chytrý telefon už máte, zábava může začít. Pokud si ho teprve pořídíte, bude to zábava, adrenalin a téma na několik dámských večírků.

Začínáme testovat: Umí to všechno!

Náramek Garmin Vivofit 3

Náramek Garmin Vivofit 3

Všechny náramky uměly víc než jsem původně chtěla. O to více se projevily rozdíly v obsluze a získávání měřených datGarmin Vivofit 3 má jednoduchý návod a když se ho budete držet, stáhnete si aplikaci, spárujete s ní náramek a můžete hned vyrazit.

V aplikaci pro náramky Beurer jsem se chvilku ztrácela. Nenechte se tím rozhodit, protože den po dni jsem v ní postupně objevovala další a další možnosti. Po týdnu nošení, tedy správně po týdnu zvýšené měřené fyzické aktivity, mě to bavilo čím dál víc.

Jak už jsem zmínila, data z náramku musíte nejdříve dostat do aplikace v telefonu. To probíhá tzv. synchronizací zařízení. Tenhle odborný technický termín znamená, že večer (v noci, ve dne nebo kdy chcete) dáte náramek a telefon blízko sebe, zapnete bluetooth pro bezdrátový přenos dat a zmáčknete tlačítko na náramku. Hotovo. Otevřete aplikaci v mobilu a… Je to tam. Všechno!

Ví to, že jste jela výtahem, místo abyste šla po schodech, že jste v noci spala velmi lehce a neklidně, že jste slíbila ujít 10.000 kroků a podívejme, ušla jen 1.200, ostuda. Ale taky ví, že jste včera makala ve fitku a spálila jednou tolik. O čokoládě před týdnem dělá, že neví, takže fakt přítel.

Vlastnosti, údržba a nošení

Náramek Beurer AS 87

Náramek Beurer AS 87

Náramek Garmin Vivofit 3 má baterii, takže se o nabíjení nemusíte starat. Prý vydrží až rok, to je fajn. Oba náramky Beurer jsou nabíjecí přes USB, ale ani po měsíci nošení ještě nevyžadovaly nabití. Tady to vyšlo jedna jedna.

S nošením už to bylo trochu jinak. Pásek u Garmin mi nebyl příjemný a na noc jsem ho musela sundavat, což je špatně, protože pak nelze měřit data kvality a délky spánku. Jestli a jak spíte, je dost důležitá informace, kterou sundáním náramku ztrácíte. Sprchovat jsem se mohla pohodlně se všemi.

Esteticky je náramek Beurer AS 87 na ruce nejmohutnější, chlapům by podle mě vyhovoval víc než dva předchozí a také toho umí nejvíc. Co se samotné obsluhy týče, jediný Beurer AS 80C měl pro mě i bez brýlí čitelný displej se srozumitelnými ikonami (mám 3 dioptrie pro čtení) a jako bonus je lehký a pohodlný a tak vůbec nevím, že ho mám na ruce.

Potřebuji fitness náramek? ANO

To, co jsem chtěla vědět na začátku, už vím. Ano, potřebuji ho! Pomáhá mi totiž dosahovat cílů, které jsem si nastavila a orientovat se nejen v aktivitách, ale i v dostatečném a kvalitním odpočinku. Když vidím, že mi k dosažení cíle 10.000 kroků chybí jen 150, zvednu zadek a jdu. Když vidím, že jsem ušla o 2 km denně víc než před 14 dny, mám radost, protože vidím, že se zlepšuju. Náramek motivuje k pohybu a povzbuzuje. Je to kámoš, který vám jemně, ale objektivně připomíná, abyste na sebe nezapomínali a starali se.

Náramek Beurer AS 80C

Náramek Beurer AS 80C

Zatím se srovnávám jen sama se sebou, ale vím, že tím to nekončí. Ještě postoupím. Začnu sdílet svoje výsledky s dalšími, protože i to aplikace umí. Takže porostu a bude to ještě větší zábava.

Vyzkoušejte to také.

Náramek Garmin Vivofit 3 >>>
Náramek Beurer active AS 87 >>>
Náramek Beurer AS 80C >>>

 

Jana Svobodová (1963) začala v březnu 2017 cvičit ve Sportcentrum Rokycany. Silový trénink dvakrát týdně pod vedením osobního trenéra Martina Biharyho, sedminásobného mistra světa v benchpress v kategorii zrakově postižených sportovců, přinesl úspěch do roka a do dne. „60 kilo nahoře, 30 kilo dole“ znamená vzepřených 60 kg a 30 kg tuku z těla pryč. Cvičit už nepřestane a sledování pohybové aktivity s fitness náramkem je další impuls a zpestření.

„Když jsem to zvládla já, dokážete to taky!“

Zdroj foto: www.beurer.com, www.garmin.cz, soukromý archiv Jany Svobodové

Věříme, že zdravý životní styl zvládnete i vy, pokud se pro něj rozhodnete. Proto jsme spolu s Petrem Havlíčkem vytvořili online kurz a píšeme pro vás inspirativní články, abychom vám na této cestě pomohli.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů