JÍDELNÍČEK aneb strava je základ

Jídlo je energie a bez energie vaše tělo nemůže fungovat. Ať už jíte podle toho, co je zdravé a vhodné nebo se necháváte strhnout různými chutěmi, váš jídelníček se odrazí na vzhledu i zdraví.

Bez přehánění: Jste to, co jíte

Přestože mnoho z vás ví, co je pro lidský organismus dobré, co tělu prospívá a co mu naopak škodí, ve většině případů současný jídelníček neodpovídá vašim skutečným výživovým potřebám. To se reálně projevuje různě: sníženým výkonem, nesoustředěností, zažívacími potížemi, bolestmi zad nebo hlavy, snadnou unavitelností, nadváhou... Další zdravotní komplikace už není třeba vyjmenovávat, i tohle je dost, aby to člověku znepříjemnilo život.

Ať už je vaším cílem zdravější životní styl nebo hledáte cestu, jak zhubnout, základem je zaměřit se na to, jaké potraviny a v jakém množství jíte. Je potřeba opravdu pečlivě vybírat správné jídlo - jídlo, které zohledňuje váš denní rytmus, stravovací preference a omezení, práci a aktivitu ve volném čase.

Jezte zdravě a zapomeňte na diety!

Pozor, zásady zdravého stravování nejsou dieta. Jídelníček, který má podpořit vaše zdraví, dát vám dostatek energie a udržet vaše tělo ve formě, musí být funkční, nutričně vyvážený a trvale udržitelný. To se o většině diet rozhodně nedá říct. Výsledky jsou v prvních týdnech super, ale jak dlouho to vydrží?

Pokud nechcete stále řešit otázku „jak zdravě jíst“, naučte se sestavit si jídelníček na míru. Pochopte, jak funguje vaše tělo a připravte si chutné a zdravé jídlo pro celou rodinu >>>

Další články k tématu na našem blogu

3 snídaně, které vás zasytí i nakopnou | Zhubni chytře
Ať už jste stihli za svůj život sníst více či méně snídaní, možná jste…
3 snídaně, které vás zasytí i nakopnou | Zhubni chytře
Ať už jste stihli za svůj život sníst více či méně snídaní, možná jste…