Příběh Katky: „Chtěla jsem se sama sobě líbit!“

Katka prošla kurzem Zhubni chytře a nejen že zhubla, ale naučila se i pravidelně jíst a pečlivěji vybírat složení jídla v průběhu celého dne. Do kurzu vstoupila v dubnu 2017 a prošla ho poctivě. Odměnou jí bylo 11 kilo dole a možnost obléct si zase kalhoty, které na sobě už roky neměla.
Jaká byla její cesta, v čem jí kurz pomohl a jak se jí líbí v „novém těle“?

Co nám o sobě prozradíte?

Jsem Katka, je mi 36 a žiju v Praze. Jsem volnonožec a pracuji z domova, což už samo o sobě může vést k nedostatku pohybu a podivnému stravování. Mám dvě děti a spoustu snů. Ve volném čase si čtu, hlavně o osobním rozvoji nebo beletrii. Ráda fotím, píšu a peču různé zdravé dobroty.

Kolik a jaké diety jste před kurzem Zhubni chytře vyzkoušela?

Kdysi jsem zkoušela dělenou stravu, protože moc nejsem na klasickou českou kuchyni. Jinak nic. Po pravdě jsem i před kurzem jedla docela zdravě. Smažené minimálně, pečivo celozrnné, jogurty neslazené a pila jsem čistou vodu a někdy čaj. Takže nic klasicky tloustnoucího. Přesto jsem pomalu přibývala a kynula… Zas tak super, jak jsem si myslela, to asi nebylo.

Proč jste se rozhodla vstoupit do Zhubni chytře?

Jednoho dne jsem zjistila, že se nevejdu do nových kalhot. To mě fakt vyděsilo, protože několik měsíců předtím jsem si musela z 38 dokoupit oblečení na 42, abych v něm mohla pohodlně chodit a dýchat (bez přehánění!). Dělat další nákupy ve velikost 44 pro mě bylo už nemyslitelné! Překročila jsem hranici. To byl leden 2017.

Nový rok jsem začala s předsevzetím zhubnout a zaměřila se jídelníček, abych jedla více zeleniny a méně sladkého, na které jsem měla stále chuť. Moc to nefungovalo. Byla jsem připravená ke změně, ale furt jsem nevěděla, jak toho dosáhnout. V dubnu mi kolega řekl, ať zkusím Zhubni chytře. Řekla jsem si proč ne a začala 😉

Jaké přání jste měla na začátku kurzu Zhubni chytře?

Chtěla jsem mít svou původní váhu před dětmi, což bylo 62 kilo. Chtěla jsem zase nosit velikost 38, zbavit se břicha a celkově snížit obsah tuku v těle. A to hlavní – chtěla jsem se sama sobě líbit a cítit se dobře. Ona ta kila navíc nebyla moc vidět, ale já se nemohla na sebe podívat do zrcadla. To bylo hrozný. Fakt se mi nelíbilo, jak vypadám. A pak přišel den, kdy už jsem nemohla zavírat oči nad 12 kily, které jsem na sobě nechala narůst…

Kolik se vám podařilo zhubnout během kurzu?

V prvních 2 měsících jsem shodila asi 6 kilo. Vážila jsem se průběžně po týdnech a někdy váha neukázala žádnou změnu, ale kalhoty mi byly čím dál pohodlnější. Váhový úbytek, lepší pocit při oblíkání, příjemnější pohled do zrcadla, mi jen dokazovaly, že to teď konečně dělám správně. To mě motivovalo pokračovat i poté, co skončil vedený kurz.

To zní skoro ideálně. Vzpomenete si na chvíle, kdy to bylo těžké?

Paradoxně hned na začátku. První týdny jsem opravdu bojovala, když jsem zjistila, jak děsně jsem byla rozežraná a nenasytná. Těšila jsem se na každý jídlo, byla jsem hladová, ale současně jsem neměla odvahu vzít si něco jinýho. Zpětně mě to překvapuje, ale opravdu jsem se zapřela a nepovolila. Brzy jsem si sladila rytmus, tělo přestalo vzdorovat a těšilo se na jídlo. Stačilo mu, co dostalo.

Kolik jste s novým životným stylem celkově zhubla?

11 kilo. Během dalších měsíců jsem pokračovala v zažitém systému a zhubla dalších 5 kilo. Po půl roce od vstupu do kurzu mi váha ukázala 65 kilo. To jsem neviděla už roky! Byly akorát prázdniny a byl to super pocit, protože tohle byla moje osobní hranice, kdy budu opravdu spokojená. Tuhle váhu si držím už přes rok.

Jak zhubnout 5 kilo za měsíc

Jak se cítíte teď po všech změnách?

Je to super. Tohle jsem já! Takhle jsem spokojená, i když nemám svých vysněných 62 kilo. I tak konečně dopnu kalhoty, který jsem nemohla i několik let nosit! Trička, ve kterých jsem byla natěsno, mi příjemně sedí a to mě fakt baví 😉

Co se vám na Zhubni chytře líbilo nejvíc?

Jak je to jednoduchý. Všechno už někdo vymyslel za mě a já nemusím nad ničím dumat. Stačilo jen stáhnout jídelníčky a vařit podle receptů. V první fázi jsem ani nestíhala všechna videa, ale dokoukala to časem.

Šla jsem cestou nejmenšího odporu. Jedla jsem, co bylo předepsaný a basta. Během kurzu jsme naučila hlavně pravidelně jíst a pochopila, kde jsem dělala ve svém stravování chybu. To mi pomohlo hlídat si svoje „slabá“ místa a jakmile mi začne chuť na sladké, projdu, co jsem jedla a hned vím, co jsem podcenila a napravím to.

Bylo něco, co se vám naopak nelíbilo, co vám v kurzu chybělo?

Nemám, co bych vytkla. Byla jsem rozhodnutá ke změně a tohle mi pomohlo. Spoustu věcí už jsem znala i před kurzem, sledovala jsem pana Havlíčka a o zdravé stravování jsem se zajímala, ale neuměla jsem to nastavit u sebe. Nevěděla jsem, jak to všechno poskládat. Kurz mi v tomhle pomohl vše utřídit a ujasnit.

Co byste řekla lidem, kteří chtějí změnu, ale váhají vstoupit do Zhubni chytře?

Pokud vám na sobě záleží a už nechcete něco zkoušet a hledat, kurz je skvělá volba. Jsou tu jídelníčky na 60 dní, variant jídel je tam fakt dost a užijete je i po kurzu. Díky dalšímu obsahu ve členské sekci se naučíte o jídle přemýšlet. Budete jistější v nakupování a postupně samostatnější ve vlastních receptech a obměnách jídel. Navíc se vše stane tak nějak pozvolna. Člověk si toho ani nevšimne a najednou se přistihne, s jakou lehkostí vybírá svůj nákup a kupuje opravdový jídlo!

Děkujeme za rozhovor.

Chcete také lepší pocit ze svého těla?

Přidejte se k nám. Stačí vyplnit objednávku a začít >>>

#zhubnichytre

Věříme, že zdravý životní styl zvládnete i vy, pokud se pro něj rozhodnete. Proto jsme spolu s Petrem Havlíčkem vytvořili online kurz a píšeme pro vás inspirativní články, abychom vám na této cestě pomohli.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů